Az Ivánci Népdalkör 2000-ben 15 fővel alakult. Fő céljuk népzenei értékeink megőrzése és a felnövekvő generációknak történő továbbadása.
Némethné Sörös Ilon vezetésével kezdetben a megyei illetőségű népzenetudós, Békefi Antal gyűjteményéből énekeltek népdalokat. Az Ivánci Népdalkör Körmenden a Békefi Antal emlékversenyen III. helyezést ért el.
A Népdalkör a helyi rendezvények állandó közreműködői, így nemzeti ünnepeken, Idősek Napján, falunapon lépnek fel. Kórustalálkozókon többször szerepelt a csapat Celldömölk, Szombathely, Körmend, Egyházashetye településeken.
A hagyományosan szerveződő falunapokon nyaranta bejárják szinte egész Vas megyét.
A Kulturális Forgatagnak 5 évig állandó résztvevői voltak, kétszer az Ivánci Népdalkör szervezte. Az Őrségben megrendezett Tökfesztiválon, az Őrségi Napokon is rendszerint szerepelnek.
A kórusvezetők változtak, Ilona után a hetyei daloskör segítségével Kovács Mária, majd az ő távozása után, 2008-ban Cservék László lett a vezető. Neki köszönhetően a citerazenét is sikerült bevonni a Népdalkörbe.
Más tájegységek népdalait is megtanulták, előadtak már mura vidéki népdalokat, de zalai, hortobágyi, szatmári, rábaközi, vasi csokrokat is. Munkájuk eredményességét jelezte 2009-ben Zalalövőn a "Salla" Művelődési Központban rendezett "Egyszer volt egy ?68" elnevezésű tehetségkutató versenyen elért I. helyezésük Népművészet-néptánc kategóriában.
Az énekkar sikere távolabbi helyekre is eljutott. Emiatt meghívást kaptak Táplánszentkeresztre, Vasvárra és Körmenden finn delegációnak adhattak nagy sikerű műsort. Két alkalommal Ausztriában is felléptek.
Sajnos a létszámunk csökkent a 15 év alatt, jelenleg Cservék László sem dolgozik már velünk, így a megmaradt - elsősorban alapító - tagok lelkesen próbálnak.
A Népdalkört az Ivánci Önkormányzat évente támogatja. A szereplések helyszínére való eljutás általában falubusszal történik.
Ivánc 2015. évi falunapi rendezvényén az Ivánci Népdalkör átvehette a "Pro communitate Ivánc" elismerést, melyet Ivánc Község Önkormányzata alapított.
A Népdalkör tagjai egyben a Sigray Margit Faluvédő- Faluszépítő Kulturális Egyesület tagjai is, ezért különösen fontos számukra, hogy a kulturális rendezvényeken való részvétellel a hagyományokat ápolják, és a közösséget összetartásra sarkallják.
"A jó hangulatú próbákon az együttlét, a népdal szeretete, a közösség ereje olyan erő, ami éltet bennünket." /Németh Zsuzsanna kórustag/